Spring naar inhoud

Inschrijvingsvoorwaarden hengstenkeuring 2026

Hoewel we nu nog midden in het keuringsseizoen zitten, kijken we ook al weer vooruit naar de hengstenkeuringen in december en januari a.s. De opgave voor jonge hengsten die voor het eerst ter keuring worden aangeboden moet uiterlijk 1 oktober 2025 op het stamboekkantoor binnen zijn.

In het bijgaande document “Inschrijvings- en keuringsvoorwaarden Hengstenkeuring 2026” leest u verder alles hierover. Deze voorwaarden zijn vrijwel gelijk aan die van het afgelopen jaar.

250831 Inschrijvingsvoorwaarden HK 2026 definitief

Nieuw is dat dit jaar de hengsten actief zullen worden gecontroleerd op het al dan niet aangebracht zijn van extra staart- of manenharen. Dit geldt zowel bij de presentatie aan de veterinair als aan de hengstenjury.

We wijzen u graag op het mailadres HK@nsps.nl  dat voor alle mailcontact met betrekking tot de hengstenkeuring in het leven geroepen is: Wilt u hier s.v.p. gebruik van maken? Vanuit het kantoor wordt er verder nog gevraagd of u op tijd het BVI inlevert met daarop s.v.p. duidelijk vermeld “inschrijving HK” (bijvoorbeeld met een geel post-it briefje). Als de hengst digitaal is aangemeld, dan graag op het BVI (via hetzelfde gele post-it briefje) ook vermelden “digitaal aangemeld”.